Nu vil jeg ikke sige aldrig, men den type tog kørte normalt ikke med styrevogn. Jeg har ikke set dokumentation for, at det nogensinde har fundet sted (der er måske enkelte særtilfælde).
Som Klaus skriver, er styrevognen en nærtrafikvogn, så passende vogne til den er ABylp (43125), Bylp (43165) som er samme serie af nærtrafikvogne som styrevognen. Du kan også kombinere med f.eks. "Silberlinge" nærtrafikvogne Bnrzb (43897) og ABnrzb (43898).
Du vil altid have flere B typer end AB typer i et tog. Så står du og skal vælge, så tag B typen (ren 2nd klasse).
Ofte fulgte der en pakvogn med togene, her kan du passende bruge vogne af typen Dms 905 (f.eks. 43960) eller pakvognen
MDyge (Behelfsgepäckwagen) (f.eks. 43992, som er med lyd).
Pakvognen (især Dms'en) kan også kombineres med dine eksisterende vogne.
Kombinationen vil give et interessant og realistisk tog.
Som sagt, det er ikke til at sige om styrevognen har kørt med dine eksisterende vogne, sandsynligheden er bare ikke så stor.
Når det så er sagt så fandtes der kombinationer af nærtrafik tog koblet med et par enkelte IC 2. klasse vogne i nogle løb. I hvert fald tidligt i epoke IV.
Derfor kunne det måske have sin berettigelse at oprangere et tog bestående af (som eksempel):
BR 218 - MDyge, Bm, Bm (dine eksisterende), Bnrzb, ABnrzb, Bdylf (styrevogn).
I sidste ende bestemmer du jo heldigvis selv.

