Drejeskive 74861
Hej alle
Jeg har så heldig(håber jeg), at få fat i en drejeskive 74861, som jeg udbygger min bane med her i weekenden :)
Jeg tror, at jeg har forstået det meste af manualen, bl.a. med omhyggelig montering mm., men alligevel har jeg lige et par ting, som jeg godt lige vil have bekræftet, hvis andre evt. har viden om pågældende:
- Så vidt som jeg har forstået det, er det kun drejerampen, der har strøm, så øvrige spor til og fra drejeskiven, som ikke er tilsluttet selve hovedbanen, skal tilsluttes separat? :o
- Den ene tilslutning(to brune og en rød ledning) er primært beregnet til S88, men hvad vil CS3 vise på skærmen via tilslutning til S8?(muligvis et tåbeligt spørgsmål, da jeg tænker at det viser drejerampens placering? )

- hvis nogen ellers har nogle gode tip i forhold til drejeskiven, vil jeg blive glad, hvis man vil dele dem med mig :)
PS jeg har set Märklins videoer på YouTube ;)
Mvh Jørgen og på forhånd tak for hjælpen