Hej alle
Glæd jer til Modelmesse i Stoholm den 26. og 27. oktober 2013
Stoholm Fritids- og Kulturcenter
Lørdag kl. 11.00-16.00 · Søndag kl. 10.00-15.00
For femte gang åbner vi dørene op til områdets største modelmesse og denne gang igen over to dage. Ligesom for to år siden har vi igen i år valgt de gode rammer i Stoholm Fritids- og Kulturcenter som rammen om messen og i år har vi desuden fornøjelsen af at præsentere en nyhed, som aldrig er set i Danmark før. Hal 2 er denne gang en præsentation af kørende anlæg og her har en gruppe fra Fremo i Danmark og Tyskland sat sig sammen og vil vise kørsel efter europæisk og amerikansk forbillede i str. HO. Folkene bag dette initiativ vil tre gange hver dag køre timekørsel og vil i pauserne fortælle alle interesserede om deres anlæg og opbygningen af Fremo moduler.
Se meget mere om udstillere, gode tilbud fra udstillerne og de kørende anlæg på http://www.modeltogmesse.dk
Modeltogmesse
Forumregler
Forretninger må gerne lægge indlæg ind med tilbud, men forsøg at begræns det til en fornuftig frekvens. F.eks. et nyhedsbrev engang i måneden.
Forretninger må gerne lægge indlæg ind med tilbud, men forsøg at begræns det til en fornuftig frekvens. F.eks. et nyhedsbrev engang i måneden.